NS wint Europese Cyber Award

Redactie

13 maart 2025

Dinsdagavond hebben de Nederlandse Spoorwegen in Londen de European Cyber Award gewonnen. Het bedrijf heeft blijk gegeven van een uitzonderlijke vooruitziende visie en leiderschap op het gebied van cyberbeveiliging en digitale transformatie. Dat blijkt door het bewezen vermogen een brug te slaan tussen oudere infrastructuur en opkomende technologieën, zoals cloud-beveiliging en AI-integratie, aldus de jury.

“Ik had het voorrecht deze gezamelijke erkenning te ontvangen namens ons toegewijde cyberbeveiligingsteam, onze IT- en OT-collega’s, ons management, onze vertrouwde cyberleveranciers en natuurlijk onze collega’s op en rond onze treinen – onze menselijke firewall”, zei Dimitri van Zantvliet, Cyber Director & CISO bij Nederlandse Spoorwegen.

De prijs is een erkenning voor spoorwegbedrijven die leidend zijn in digitale transformatie-initiatieven en tegelijkertijd prioriteit kunnen geven aan cyberbeveiliging. Daarnaast moeten ze de weg kunnen vinden in alle veranderingen in spoorwegtechnologie waarbij van legacy wordt overgegaan naar cloud en AI. Ook moeten ze tijdens het moderniseren van de spoorwegoperatie opgaven in cyberbeveiliging het hoofd kunnen bieden. En ten slotte moeten ze sectoraal ’thought leadership’ tonen op het snijvlak van technologie en cyberbeveiliging.

 

Gerelateerde artikelen

Kay Behnke is CISO of the Year 2026

Kay Behnke is CISO of the Year 2026

Kay Behnke, CISO bij Genmab, heeft gisteravond de CISO of the Year Award gewonnen. Hij dankt de prijs aan zijn inspanning om het securityteam van Genmab succesvol te integreren in bestaande bedrijfsprocessen. Ook zijn bijdragen aan vaktechnische organisaties hebben een rol gespeeld.

Voorspelbaarheid doorbreken: de nieuwe frontier in cybersecurity

Voorspelbaarheid doorbreken: de nieuwe frontier in cybersecurity

Aanvallers maken misbruik van voorspelbare IT-omgevingen. Ook met zero trust, MFA en EDR blijven dreigingen zich vaak ongestoord bewegen zodra ze eenmaal toegang hebben. Gecontroleerde onvoorspelbaarheid voegt een nieuwe verdedigingslaag toe die de aannames van aanvallers doorbreekt en de moderne cybersecuritystrategie fundamenteel.

Waarom organisaties ‘niet-menselijke’ identiteiten moeten beveiligen

Waarom organisaties ‘niet-menselijke’ identiteiten moeten beveiligen

‘Non Human Identities’ (NHI’s), zoals bots, zijn in opkomst. Maar ook serviceaccounts, workloads en in toenemende mate AI-agents behoren tot deze categorie. NHI’s zijn niet alleen autonoom actief op internet, maar ook binnen bedrijfsnetwerken en cloudomgevingen. Ze hebben vaak toegang tot kritieke systemen en gevoelige data. Daarom is het essentieel dat deze identiteiten effectief worden beheerd en beveiligd.